15 Yıl Şarj Tutan Acil Durum Telefonu

ilkay Şahin
2 Min Read

Telefon üreticileri, mobil teknolojiyi sonuna kadar kullanarak telefonlarımızı akıllı bilgisayarlara dönüştürme yolundalar. Ama birçoğu bu kulvarda koşarken, pil ömrünü geliştirmeye çalışan bir şirket vardı. İnanamadığımız bir biçimde bizleri şaşırtan Xpal Power şirketi; ürettiği ve ‘’SpareOne ‘’ adını verdiği telefonda pil ömrünü tam olarak 15 yıla kadar çıkarttığını açıkladı. Sadece bir adet kalem pil takılarak kullanılan telefon artık 15 yıl boyunca size eşlik edecek.

Sakın hayallerinizde, 15 yıl boyunca kesintisiz mesajlaşmak veya doya doya oyun oynamak olmasın. Çünkü SpareOne ‘dan sadece acil aramalarınızı gerçekleştirebiliyoruz. Telefonun ekranında çünkü kocaman bir pil gözüküyor. Sonra pilin hemen altında bir sim kart yuvası da bulunuyor. Çift GSM desteği veren telefondan, sim kartınız takılı olmasa bile acil aramalar yapabilirsiniz. Zaten telefonun üretim amacı; Özellikle deprem, doğal afet veya herhangi bir acil durum için, yanınızda sürekli açık bulunan bir telefonu sizlere sunmak. SpareOne ile tam 12 saat kesintisiz konuşabilirsiniz. Diğer bir özelliği ise; Acil durumlar için karşı tarafa numara bilginizin dışında, nerede olduğunuza dair konum bilgisini de ekleyip gönderiyor. Buda acil durumlar için SpareOne’ ‘ın birinci dereceden kurtarıcı vazifesi alması oluyor.

Şimdi birçoğunuz içinden bu nasıl bir pil olabilir ki 15 sene dayansın diyorsunuzdur. Xpal’ın SpareOne için kullandığı pil markası ‘’ Energizer Ultimate Lithium L91 ‘’ olmakla birlikte, telefonumuz tüm gücünü buradan alıyor ve arama dışında hiç bir ek işlevi olmadığı(toplamda sadece 12 saat görüşme süresi sunuyor) için ise 15 yıllık koskoca bir ömre sahip. Macerayı seven ve acil durumlara çok önem veren herkesin sahip olması gereken bir alet, acil durumlarda sizi can alıcı durumlardan kurtarabilir. SpareOne ‘ın önümüzdeki Haziran veya Temmuz aylarında piyasaya çıkması bekleniyor. Bu cankurtaran aletin fiyatı ise ‘’ 35 € ‘’ olarak açıklanmış.

Belki üzerine basa basa belirtmekte fayda var. Bu telefon mevcut şarjını 15 sene muhafaza edebiliyor ve yerinizi arama yaptığınız kişilere gönderiyor. Normal şartlarda 15 sene gibi bir süre pillerin içlerindeki şarjı muhafaza etmesi gerçekten mühendislik olarak çok şey ifade ediyor.Bizden bilgilendirmesi.

Share This Article
Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *