Sms2Gmail ile Telefonunuz Hep Yanınızda

ilkay Şahin
3 Min Read

Google’ın mail servisi olan Gmail üzerinden geliştirilen uygulamalar ve Gmail’e eklenen özellikler bir hayli geliştirilmiştir. Bu kadar popüler olmasının nedeni ise diğer mail sağlayıcılarından daha fazla hizmet ve depolama alanı sunmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca mailleri kolay bir şekilde sınıflandırabilmekte bir o kadar güzel bir özelliktir. Ancak geliştirilen yeni ‘’ Sms2Gmail ‘’ uygulaması ile birlikte telefon ile ilgili birçok sorununuz ortadan kalkacaktır. Telefonunuzu evde unuttuğunuzda veya telefonu yanınızda getiremediğiniz durumlarda imdadınıza yetişen bu uygulama, gelen cevapsız çağrıları ve kısa mesajları size mail yolu ile iletiyor. Aynı zamanda Google’ın Google Voice gibi diğer uygulamalarını kullanarak, mesaja sesli geri dönüş veya mesaja mesajla karşılık verebiliyorsunuz. Şimdi ise programın nasıl kurulup, çalıştırıldığından adım adım bahsedelim.

 Adım 1. ‘ Sms2Gmail  Programı Kurulumu ve Ara yüzü

İlk önce programı telefonunuza kurmanız gerekecek, sonrasında sadece bilgisayar üzerinden Gmail adresinize ulaşmanız yeterli olacaktır. Programı Android Marketten edinebilirsiniz ve kurulumuna direkt geçebilirsiniz. Programı telefonunuza yükledikten sonra karşınıza çıkacak ekranda, ‘’ Gmail Settings ‘’ adı altında 5 adet seçenek göreceksiniz. Bunlar; Gmail adress, password, activation keyword, manual switch On/Off ve help seçenekleridir.

Adım 2. Gmail Senkronizasyonu

Gördüğünüz gibi telefonunuzu Gmail’e senkronize etmek için bütün imkânlar sizlere sunulmuş.  sms2gmail açılışta sizden mail adresinizi ve şifresini isteyecek. Öncelikle yapmanız gereken, Gmail adresinizi veya kullanıcı adınızı programa girmek ardından ise bu hesaba ait olan şifreyi; password kısmına işlemektir. Bu sayede akıllı telefonunuz direkt olarak gelen çağrıları ve kısa mesajları mail yolu ile size bildirebilecektir. Zamanla Gmail’inizin telefonunuzdan bir farkı kalmayacaktır.

Adım 3. Telefondaki Programı Etkinleştirme

Sms2Gmail’i etkinleştirmek için yapabileceğiniz 2 adet seçenek bulunmaktadır. Bunlar birincisi aktivasyonu kodunu belirlemek, bir diğer ise el ile ayarlamak olacaktır. Siz en iyi sonucu elde etmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey sürekli kullandığınız ve günlük bir kelime olan bir aktivasyon kodu belirlemektir. Bu sayede telefonunuzu yanlışlıkla evde unuttuğunuzda ve el ile etkinleştirmeyi unuttuğunuz durumlarda sizin işinize yarayacak bir sistemi sizlere sunmaktadır.

İlerleyen zamanlarda Bir mail ile bulaşıklarınızı ve çamaşırlarınızı yıkatabilecek konuma gelebilirmiyiz ?. Belkide açık kalan ışıkları bir kısa mesajla kapatacağız.   ‘’ Sms2Gmail ‘’ de bu ve benzeri uygulamaların hayatımıza nasıl gireceğine dair öncü programlardan biri ve telefonunuzla aranızdaki bağı kuvvetlendiren güzel bir program, denemenizi tavsiye ederiz.

Share This Article
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *