PUBG Mobile İnceleme

ilkay Şahin
3 Min Read
Pubg Mobile İnceleme

Bu yazımızda son zamanların en popüler oyunu olan PUBG’den bahsedeceğiz. Unreal Games firmasının bir eseri olan PUBG Mobile oyununu yakından inceleyeceğiz.

PUBG Mobile İnceleme ve Oynanış

PUBG Mobile İnceleme ve Oynanış

PUBG oyunu çıktığından bu yana kullanıcılar oyunu bilgisayar üzerinden oynamaya devam etti. Fakat günümüzdeki şartlar gereği birçok oyuncu bilgisayar sistemlerinin el vermemesi sebebiyle oyunu akıcı bir şekilde oynayamaz hale geldi. Her ne kadar şuanda hala optimizasyon sorunları olsa da, özellikleri iyi olan bir bilgisayar ile optimizasyon sorununu biraz aşarak, oyuna devam etmek mümkün.

PUBG Mobile İndirmek İçin Makalemizi inceleyiniz.

Unreal Games firması durumun farkında olarak oyunun mobil versiyonunu geliştirmeye karar verdi. Telefondaki grafikler, bilgisayar versiyonu ile neredeyse birebir aynı olunca birçok kullanıcı mobil versiyona geçmeye başladı. Mobile versiyon için de yüksek özellikli telefonlar ile akıcı bir şekilde oyunu oynamak mümkün. Mobile sürümün gelmesiyle, her kullanıcının elinin altında bulunan bir oyun haline geldi. Bu da oyunun bilgisayar sürümündeki kullanıcı sayısını geçerek, mobil sürümün daha aktif olmasına neden oldu.

Pubg Mobile Mekanik
Pubg Mobile Mekanik

Oyunun mekaniğini bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için anlatmak istedik. PUBG Mobile oyunun amacı belirlenmiş bölgede 100 kullanıcı arasında çatışmalar gerçekleştirerek, son kalan kişi olup, birinci olmaktır. 100 kişi oyuna başlayarak, uçaktan istedikleri noktaya atlarlar. İlk amaç adam öldürmekten ziyade, loot adı verilen envanter toplama işidir. Yerde bulunan silah, mermi, bomba ve çeşitli ekipmanları toplayarak; karakterinizi donanımlı bir hale getirmektir. Daha sonra çatışmalar gerçekleştirerek, birinci olmaya çalışmaktır. Loot’u iyi olan bir kullanıcının, ölme riski daha azdır. Fakat loot iyi olsa bile, karşıdaki oyuncu daha iyi oynuyorsa, ölebilirsiniz. Oyun içerisinde yer alan ekipmanlarda seviye sistemi mevcuttur. Örnek vermemiz gerekirse yelek ve kasklar için üç farklı seviye bulunmaktadır. 1,2,3 seviyelerde ekipmanlar mevcuttur. Bu kademelerden de anlaşılacağı üzere en iyi ekipman seviyesi 3’tür.

Pubg Mobile
Pubg Mobile

Oyun içerisinde yer alan bir oyun alanı bulunmaktadır. Oyun alanı dışında kaldığınızda karakterinizin canı azalmaya başlayacaktır. Ayrıca kırmızı çemberli alanlarda da oyun tarafından rastgele bombalar atılmaktadır. Kırmızı çemberli alana dikkat etmelisiniz. Oyunda sağ kalmak içinse sürekli olarak oyun alanı içerisinde yer almaya dikkat etmelisiniz. Oyun alanı belirlenmiş süreler içerisinde daralmaktadır. Bu süreye de map’in altında yer alan sayaçtan bakabilirsiniz. Oyun alanını görmek içinse map’i açarak, beyaz çemberi incelemeniz yeterli olacaktır. Oyun içerisinde derece sistemi de bulunmaktadır. Bronz, gümüş, altın ve taç gibi dereceler yer almaktadır. Oyunda içerisindeki dereceniz arttıkça, karşınıza daha güçlü rakipler gelecektir.

PUGB Mobile hem Android hem de iOS cihazlar için indirilebilir durumdadır. Ayrıca bilgisayar üzerinden de oynamak mümkündür. Bunun için emülator kurmak yeterli olacaktır. Oyuna giriş için Facebook, Twitter ve Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile İçin telefonunuz yeterlimi ? Yazımızı inceleyin

Share This Article
Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *