Kullanışlı Android Uygulamaları

ilkay Şahin
3 Min Read

Çoğumuz artık Android işletim sistemli telefonlar tercih ediyoruz ve buna sebeb ise hayatımızı kolaylaştıran çoğu ücretsiz uygulamaları. İnsanların bu uygulamalardan hangilerini daha çok tercih ettiklerini inceleyen  uzmanlar en çok kullanılan uygulamaları araştırırken sınıflandırmayı şu guruplara göre yapıyorlar;

-kadınlar ve erkekler,

-18-24 yaş

-36-60 yaş

Android Market her  kategoride birinci sırada. Bunun sosyolojik sebeblerine bu yazıda değinmeyeceğiz. Sizlerle sadece en çok tercih edilen uygulamaları paylaşıp TEKNİK TREND ne diyor konusuna değineceğiz.

Öncelikle, tüm kategorilerde en çok tercih edilen uygulamalara bakalım

Gmail ve Google Map’s, genellikle çalışan kişiler ve sürekli yolda olan kişiler için sağlam iki uygulama ve tabi boş vakitler için bağımlılık yaratan ‘’ Angry Birds ‘’ oyun uygulaması ise listede yerini alıyor. Ayrıca Facebook ve Twitter gibi insanları birbirlerine bağlayan sosyal medya  uygulamaları da  Android dünyasının vazgeçilmezi olmuş durumda. Kadınlar genelde sosyal ağları ve oyunlarla çok fazla ilgileniyorlar ve erkeklerde genelde iş üzerine ciddi ve katı olduklarından genelde araştırma ve iletişime yönelik uygulamaları telefonlarına indiriyorlar. Ama cinsiyet ve yaş gözetmeksizin herkesin sevdiği uygulama tabi ki Youtube uygulaması, gayet rahat bir biçimde klip veya video izleyerek eğlenmenizi sağlıyor. Tabi ki zevkten çok telefonu da düşündüğümüz uygulamalar gayet popülerler. Dosya yönetimi için ‘’ AndExplorer ‘’, telefonunuzun sistem içeriği için ‘’ Android System Info ‘’ , arka planda çalışıp ram harcayan programları kapatan bir uygulama ’’ Autokiller Memory Optimizer’’ bahsettiğim uygulamalardan sadece bir kaçı. Telefonunuza birazda kullanış katmak istiyorsanız; Compass ( Pusula ) , Bluetooth File Transfer ve Camera Pro gibi güzel uygulamaları Android Market’ten ücretsiz indirebilirsiniz.

Artık devir Android devri ve uygulamalarının çoğu sanal mağazasında(google play store) bedava olarak sunulmuş.  Kullanıcısını memnun eden ve işini kolaylaştıran ve herkesin en çok kullandığı programları sizinle paylaştık.

Android işletim sistemli telefonunuz için takım çantası ; Teknik Trend Ne Diyor ?

-Batarya ömrü uzatıcı ve internet tarayıcısı olarak “Dolphin” . Gayet başarılı ve iş görür bir uygulama. İnternet tarayıcısının da çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

-Dosya yönetimi için “ES File Explorer” diyoruz.

-Çoluk çocuğu olanlar için “Talking Tom” başarılı bir uygulama. Tom kedimiz söylediklerinizi güzel bir ses tonu ile taklit ediyor !

-Telefon güvenliğiniz için “Avira Free Android Security” yeterli ve ilave özellikleri ile size fayda sağlayabilir.

Teknik Trend bir çok android uygulamasını sizler için deniyor ve sizlerle paylaşıyor.

 

Share This Article
Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *