En İyi Antivirüs Programları Mobil – 2018

ilkay Şahin
4 Min Read

En iyi Android virüs programı hangisi sorusuna bir nebze cevap bulabileceğiniz bir yazı olduğunu düşünüyoruz.

En İyi Antivirüs ve Güvenlik Programları içinden 5 tanesini sizin için derledik.

 

1. Avast Mobile Security – Play Store’dan İndir

Antivirüs devi Avast sıradan bir tarayıcının ötesine geçen bir uygulama oluşturmak için önemli özellikler kullandı. Ücretsiz sürümdeki özellikler; çağrı engelleyici, güvenlik duvarı ve hatta kaybolduğunda Android cihazınızı uzaktan kilitlemenizi veya silmenizi sağlayan bir özellik içerimektedir.

Uygulama reklamlar tarafından desteklenerek ücretsiz sunulmaktadır. Bunları kaldırmak için küçük bir aylık veya yıllık ödeme yapabilirsiniz. Uygulamanın bir diğer çok kullanışlı özelliği “uygulama içi kilitleme” özelliğidir. Cihazınız belirli uygulamaları açmadan önce PIN isteyecektir. Bu kötü amaçlı yazılımların internet bankacılığı gibi uygulamalarınızı otomatik olarak başlatmasını önler.

2. AVL – Play Store’dan İndir

AVL mobil cihazlara en iyi güvenliği sağlamak için üretilmiş testten geçerek AV-Test ödülünün sahibi olmuş bir uygulamadır. Özellikleri yalnızca bir antivirüs veritabanınından ibaret değildir. Telefonunuzda zarara yol açabilecek her türlü çalıştırılabilir dosyayı aktif olarak tarayabilen bir tarayıcı içermektedir.

Diğer kullanışlı özellikler arasında kötü niyetli numaraların size ulaşmasını önleyen bir arama engelleyici ve zararlı web sitelerinin yüklenmesini durdurmak için bir kimlik avı önleme özelliği bulunur. Uygulama ayrıca pil ömrü için mücadele verirken her zaman kullanışlı olması için hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellikleriyle en iyi android virüs programı sıralamamızda 1. sırayı alıyor.

 

3. Bitdefender Antivirus – Play Store’dan İndir

Bitdefender güvenlik camiasında büyük bir isimdir. Android antivirüs uygulaması ise son derece hafiftir. Aslında sistem kaynaklarını kullanarak arka planda çalışmaz. Bunun anlamı taramaları zamanlamak zorunda olduğunuz ya da onları güvenli bir şekilde elle çalıştırmanız gerektiğidir. Bununla birlikte uygulamanın cihazınıza indirilen yeni uygulamaları otomatik olarak taramayacağı anlamına da gelmez.

Bu uygulamanın diğer bir avantajı yüklendiği anda çalışmaya hazır olmasıdır. Ek ayarlamalara gerek yoktur.

Fazla güvenlik istiyorsanız ücretli olan Bitdefender Mobile Security’nin 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolabilirsiniz. Buna Chrome tarayıcı ve hırsızlara karşı güvenlik özellikleri içeren temel antivirüs uygulaması ve gerçek zamanlı koruma da dahildir.

4. McAfee Antivirus – Play Store’dan İndir

PC için antivirüs yazılımı söz konusu olduğunda, McAfee bilinen bir isimdir. Bu Android uygulaması bizleri yine hayal kırıklığına uğratmıyor. Virüs tarayıcısının yanı sıra ücretsiz özellikleri; kaybolan bir aygıtın izlenmesinin yanı sıra kilitleme ve uzaktan silme fonksiyonlarını da içeriyor. Cihazınız çalınırsa uygulama hırsızın resmini bile çekebiliyor.

Diğer özelliklerinden bazıları ise; uygulamaları tarama yeteneği ve uygulama kilitlemedir. McAfee potansiyel olarak kötü niyetli web sitelerine erişimi de engeller. Rahatsız edici aramaları ve mesajları da kara listelenizde tutmanıza izin verir.

Uygulamanın ücretli Premium sürümü ile reklamları kaldırabilirsiniz.

5. Kaspersky Mobile Antivirus – Play Store’dan İndir

Kaspersky, Bitdefender gibi büyük oyuncuların arasında yer edinmiştir. Güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümü etkileyici özelliklere sahip. AV-Test’in geçen Kasım ayındaki sonuçlarına göre% 99.9’luk bir algılama oranı ile kötü amaçlı yazılımları yakalamada çok iyi bir seviyededir.

Kaspersky Antivirus & Security kötü niyetli siteleri veya bağlantıları onlara tıklamadan önce engeller. Böylece en başından sizi bir virüs bulaşmasından önler.

Uygulamayı indirirken size 30 günlük ücretsiz bir Kaspersky Internet Security denemesi verilir. Bundan sonrası için ise yılda 14,95 $  civarında ücretli hale gelir. Uygulamanın premium sürümü arama ve metin filtreleme gibi ek güvenlik özelliklerine sahiptir.

 

Share This Article
Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *