Elektronik Kulak Tıkacı

ilkay Şahin
1 Min Read

Kulak tıkacı genellikle insanların kulaklarına zarar verebilecek kadar kuvvetli sesleri engellemek için kullanılır. Bunlar gerek kulak içine takılarak gerekse kulak kepçesini kapatacak kulaklıklar şeklinde kullanılır.

Tüm bunların yayında Etymotic Research  inc. adlı bir firma elektronik kulalık geliştirdi. Daha detaylı bilgli için link 

80 db şiddetine kadar gürültülerin normal bir insan kulağına zarar vermeyeceğini düşününebiliriz. Bu kulaklığın filtreleme özellikleri elektronik imkanlar dahilinde çok fazla olabilir. İstediği sesi geçirebilir istediğini geçirmez. Siz kulaklığınızı çıkarmadan o sizin için ortam düzenlemesini otomatik olarak yapabilir. Bunları bu cihaz için değilde özellikle elektronik filtreleme veya yükseltme imkanı sunan teknoloji için söylüyoruz.

Şimdi bu cihazın bir kaç basit özeliğinden bahsedersek;

HD 15 modeli için ; iyileştirme modunda duyulamayacak kadar küçük sesleri kuvvvetlendirerek duymanızı sağlıyor. Normal seslere ise hiç dokunmadan onları duymanızı sağlıyor. Koruma modunda ise, normal sesleri duymanızı , gürültülü sesleri ise engelleyerek duymamanızı sağlıyor. Daha fazla detay için firma adresini ziyaret etmnenizi tavsiye ederiz.

Son olarak gayet güzel ve gerekli bir teknoloji.

Share This Article
Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *