Dört İyi ve Ücretsiz CD / DVD Yazma Programı

ilkay Şahin
2 Min Read

En iyi ve ücretsiz CD / DVD yazma programlarını sizler için derledik. Bu saatten sonra cd yazılırmı diye bir soru aklınıza gelebilir ! Cevap ; arabalarda hala track fomatında cd kullanan ses sistemleri hala mevcut. Nerde kullanılacağını sizlere bırakıp sizler için seçtiğimiz ücretsiz ve en iyi yazılımları merceğe alıyoruz.

InfraRecorder (Windows)

Infrarecorder açık kaynak kodlu bir yazılım. Ücretsiz ve binlerce insanın aynı anda geliştirdiği yazılımlardan biri. Program Windows platformunda çalışıyor. Tüm cd / dvd yazma , video dvd  , audio cd , disk silme gibi bir çok işinizi hızlıca ve güvenli bir şekilde yapıyor. Bunun yanında yazılımı portatif olarak da kullanabiliyorsunuz. Gayet başarılı bir yazılım.

CDBurnerXP (Windows)

Cdburnerxp yıllardır ücretsiz cd ve dvd yazan bir program. Gayet başarılı ve hızlı. Windows XP, 2003, 2000 Server ve Vista platformlarında çalışıyor.  Data disk, audio CD ve ISO ları bir sıkıntı olmaksızın yazabiliyor. Unutmadan ; yazılım .NET 3.5 platformuna ihtiyaç duyuyor.

K3b (Linux)

K3b  linux platformunda çalışıyor. Diğer ortam yakma programları ile benzer özelliklere sahip. Disk kopyalıyor , audio cd yazıyor ve benzeri işlerin yanında Dvd lerinizi DivX ve Xvid formatlarına dönüştürebiliyor. Unutmadan tekrar hatırlatalım; bu yazılım linux platformunda çalışıyor.

ImgBurn (Windows/Linux)

ImgBurn hem windows hemde linux platformunda çalışabilen versiyonlarına sahip. ISO,  Audio ,video DVD , HD DVD ve Blu-ray DVD gibi yazım işlerini yapabiliyor. Bunların yanında her hangi bir diski okuyup onun imajını hardiskinizde istediğiniz bir yere yazabiliyor. Bu son özelliğide bazı konularda ihtiyaçlarızı görebilir.

Yazıyı fazla uzatmak istemiyoruz. Yukarıda ki programlar para ödemenize gerek olmadan bir çok işinizi rahatça ve sağlıklı bir şekilde görebilecek yazılımlar.

Share This Article
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *